Pożegnanie Rico…

Z wielkim bólem i smutkiem informuję, że odszedł Mój Drogi Ojciec Rico. Zmarł późnym wieczorem 03.01.2019 . Przebywał w domu, gdzie dzielnie walczył z wyniszczającą i bezduszną chorobą, pod opieką rodziny i odwiedzających znajomych.

Rico Ojciec był dla mnie jak i dla wielu z Was mentorem nurkowania, otwierającym okno na ten cudowny podwodny świat. To On z Mamą wrzucali mnie na głęboką wodę. Był najpogodniejszym człowiekiem ,ciepłym, umiejącym przekazać nie tylko wiedzę ale i naładować pozytywnym nastawieniem i chęcią nurkowania. Należał do grupy „młodych gniewnych” z lat 60-tych, którzy na własnej skórze doświadczali wszelkich tajemnic nurkowania i był jednym z pierwszych 50 instruktorów w Polsce. Miał na swoim koncie 30000 udokumentowanych godzin pod wodą. Ratownik WOPR, trener pływania, instruktor nurkowania CMAS, HSA, Okręgowy Sędzia Pływania klasy I, członek Zarządu KDP CMAS .Przy nim prawie każdy mógł poczuć się ważny, choć czasem jak wiecie były „schody”.

Krążą legendy wśród kursantów ,mówiące o przeprawie Mojżesza przez Morze Czerwone, gdzie przeprawiający widzieli tam Rico z grupą nurkową . Często przestrzegał „nie zadawajcie się z kosmitami” (czyli nurkujcie bezpiecznie). Bez wątpienia będzie brakować, nie tylko mnie, tak WIELKIEGO człowieka w świecie nurkowym.  RICO do końca myślał , śnił i planował kolejne wyprawy. Robił to z pasją i miłością. Bez nurkowania i wody czuł się źle. Nie mogąc nurkować często kąpał się w wannie snując plany. Teraz tak jak pozdrawiał Was na ostatniej imprezie firmowej został „aniołem stróżem wszystkich nurasów”.

Żegnaj Ojcze RICO, Twój Syn.

 

Pożegnanie Rico odbędzie się we wtorek 08.01.19r

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jakuba Większego Apostoła
w Poznaniu

ul. Głuszyna 150a
61-329 Poznań

  • Godzina 10:00 msza za Rico
  • Godzina 11:00 pogrzeb Rico